Sākas trušu pilsētas pirmā vasara

Autors «Bauskas Dzīve»

Vecumnieku pagasta „Birzēs” 30. maijā atklāja neparastu objektu – trušu pilsētiņu. Tās saimnieks Ojārs Narvils jutās samulsis, ka viņa iecere nokļuvusi tik plašā uzmanības lokā.

Ojāra Narvila vēlēšanās ir -, lai visas paaudzes jūt to, ko dod saskarsme ar dabu un dzīvu radību. Tādēļ nav žēlotas pūles, lai no brikšņiem izveidotu vietu, kur tagad izliktas vairāk nekā 30 īpaši būvētas mājiņas, kurās var aplūkot dažādu šķirņu garaušus. Mērķis ir izveidot plašāko trušu kolekciju Eiropā.

Ilggadēja trušu audzētāja Ranta Legzdiņa sacīja: „Šī ir ļoti laba ideja, ko īsteno Ojārs. Īpaši jauka šī vieta ir ģimenēm ar bērniem.”

No Auces bija ieradušies bērnudārza audzēkņi, kuriem vecāki šo izbraukumu dāvināja pēc izlaiduma dārziņā. Māmiņa Agita kopā ar meitu Loretu ar interesi vēroja trušus. Baušķeniece Annija, kurai tikko sācies vasaras atvaļinājums, atzina: „Braucu šurp, būdama nedaudz skeptiski noskaņota. Aplūkojot trušu pilsētiņu, mana attieksme mainījās. Šeit ir humāna vide, kādas 21. gadsimtā paliek aizvien mazāk.”

Trušu pilsētai svētību deva Vecumnieku luterāņu draudzes mācījās Juris Morics.

Trušu pilsētiņas atklāšanu vadīja un jauno paaudzi priecēja Liepājas ceļojošā leļļu teātra „Maska” aktieri.